پارافین تراپی و فواید پارافین تراپی چیست ؟

1212

پارافین تراپی عبارت است از استفاده از روغن گرم شده پارافین برای تسکین درد های دست ، پا و همچنین تسکین درد های مفاصل و عضلات. این نوع درمان همچنین سبب افزایش نرمی و لطافت پوست نیز می گردد. یاس اسپا ارائه دهنده این خدمات می باشد.این ماده مخلوطی نیمه جامد از هیدروکربن هایی با تعداد کربن بیش از ۲۵ است که از نفت خام تهیه میشود. این ماده خواص درمانی داشته و به عنوان یکی از داروهای قابل فروش بدون نسخه پزشک (OTC ) توسط FDA  (سازمان غذا و داروی آمریکا) تایید شده است. همچنین به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از محصولات آرایشی شناخته شده است. وازلین با تشکیل یک لایه نازک بر روی پوست از تبخیر رطوبت آب از لایه های داخلی پوست به بیرون به ویژه در آب و هوای سرد و خشک محافظت میکند. پارافین درمانی ، درد های مزمن مفصلی و عضلانی را بهبود می بخشد و موجب افزایش گردش خون در قسمت های اعمال شده می گردد. این نوع درمان سبب افزایش توان حرکتی در افراد مبتلا به آرتروز ، بورسیت و سایر درد های مزمن می شود.

فواید پارافین تراپی چیست؟

یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از پارافین تراپی در بهبود شرایط پوست می باشد. در صورت قرار دادن پارافین گرم بر روی پوست بخش های مختلف بدن و پوست نرم تر شده و منافذ آن باز می شود بنابر این پارافین درمانی یکی از راه های حفاظت و جوان سازی پوست نیز به شمار می رود.

پارافین درمانی یا تراپی:

پارافین درمانی دردهای مزمن مفصلی و عضلانی را تسکین داده و سبب افزایش گردش خون در قسمت های اعمال شده می شود . همچنین استفاده از این روش باعث نرم شدن پوست های ترک خورده و خوشک و خشن شده و برای بهبود اختلالات پوستی نظیر اگزما مفید است .

پارافین تراپی:

روغن های گرم از دوران باستان و برای اعمال گرمای موضعی و تسکین درد در قسمت های مختلف بدن کاربرد زیادی داشته است.

یکی از بهترین روغن برای منظور  روغن پارافین می باشد زیرا در اثر گرم شدن تاثیر خود را از دست نمیدهد و تاثیرات نا مطلوب مانند چربی بیش از حد و ایجاد حساسیت های پوستی ندارد.

فواید پارافین درمانی چیست:

با گرم کردن پارافین و قرار دادن آن بر روی قسمت هایی از بدن که دچار درد های مفصلی می باشند و درد این قسمت ها در اثر جذب گرمای پارافین به مرور کاهش می  یابد.

همچنین قسمت هایی از بدن که دچار آرتروز و دیگر درد های مزمن مفصلی هستند نیز به وسیله پارافین درمانی قابل کنترل می باشند .

پارافین درمانی یا تراپی:

پارافین تراپی یکی از روش های ” گرمای عمیق در مانی ” است . روغن پارافین مایع توان مناسبی در جذب و نگهداری حرارت دارد .

برای افزایش نرمی پوست  پارافین درمانی موجب افزایش گردش خون باز شدن منافذ و جذب رطوبت از لایه های زیرین پوست می شود.
از پارافین در مراکز ماساژ، اسپا و سالن‌های مراقفت از پوست برای درمان پوست‌پوست شدن دست و پا و… بهره گرفته می‌شود. پارافین درمانی طرفداران زیادی دارد، زیرا این ماده بو ندارد، بی‌رنگ و بی‌مزه است و به‌همین‌خاطر کسی را اذیت نمی‌کند. علاوه بر مزایایی که برای پوست دارد، در تسکین درد مفاصل و ماهیچه‌ها هم مفید واقع می‌شود.
مرکز زیبایی ناتالی با بهره گیری از این تکنیک ماساژ می تواند کمک شایانی به شما عزیزان در رفع دردهای مفاصل و مراقب پوست شما داشته باشد .
۰۲۱۴۴۵۱۵۴۵۴
۰۲۱۴۴۵۳۲۳۴۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =